Tarayıcınızı Güncellemeniz Gerekmektedir.
Tarayıcınızı Güncelemeniz gerekmektedir.

HABER DETAY

22.09.2016 16:04:00
Banner
ULUSLARARASI ALANYA MTB CUP DAĞ BİSİKLETİ YARIŞI TAMAMLANDI

Bu yıl 20. si gerçekleştirilen Uluslararası Alanya MTB Cup Dağ Bisikleti yarışı 5 ülkeden 90 sporcunun katılımıyla Alanya Kızılalan Mevkiinde tamamlandı.

Bu yıl 20. si gerçekleştirilen Uluslararası Alanya MTB Cup Dağ Bisikleti yarışı 5 ülkeden 90 sporcunun katılımıyla Alanya Kızılalan Mevkiinde tamamlandı.

 

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından Alanya’nın ev sahipliğinde yapılan yarışlar; master, yıldız, genç, elit kategorilerinde 5 ülkeden 90 sporcunun katılımı ile gerçekleştirildi.  Zorlu parkurda kıran kırana gerçekleştirilen yarışlarda elit erkeklerde; Ben Zwiehaff (GER) 01:24:51 süre ile rakiplerini geride bırakarak birinci oldu. 01:25:57 süre ile Martin Gluth (GER) ikinci ve 01:28:39 süre ile Abdulkadir Kelleci (TUR) üçüncü oldu. Genç erkeklerde ise Oleh Perepelytsia (UKR) birinci, Ahmet Can Belenlioğlu (TUR) ikinci ve Murat Usta (TUR) üçüncü oldu.

 

Elit kadınlarda Yana Belomonia (UKR) 01:25:23 süre ile birinci, Iryna Popova (UKR) 01:31:20 süre ile ikinci ve Sofia Wiedennath (GER) 01:32:07 ile üçüncü oldu. Genç kadınlarda ise Damla Nur Ayraktar (TUR)  birinci, Salome Maletzki (TUR)  ikinci, Selen Cansın Çevik (TUR) üçüncü oldu.

 

Dereceye giren sporculara madalyalarını Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Kula, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Erdal Tamrak ve ALDOKS Başkanı Mehmet Zafer Peker verdi. Ayrıca Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu; Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Kula’ya, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Erdal Tamrak’a ve UCI Komiseri Alex Suter’ e katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür plaketi verdi.

DİĞER HABERLERİ