Tarayıcınızı Güncellemeniz Gerekmektedir.
Tarayıcınızı Güncelemeniz gerekmektedir.

HABER DETAY

14.07.2017 11:56:00
Banner
2017 CEV BAYANLAR PLAJ VOLEYBOLU AVRUPA ŞAMPİYONASI BAŞLADI

Alanya Belediyesi, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) ve Alanya Teleferik’in sponsorluğunda organize edilen 2017 CEV Bayanlar Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası başladı ve medya toplantısı gerçekleşti.

2017 CEV BAYANLAR PLAJ VOLEYBOLU AVRUPA ŞAMPİYONASI BAŞLADI

 

Alanya Belediyesi, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) ve Alanya Teleferik’in sponsorluğunda organize edilen 2017 CEV Bayanlar Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası başladı ve medya toplantısı gerçekleşti.

 

Bugün başlayan ve 16 Temmuz Pazar gününe kadar devam edecek olan Şampiyonanın medya toplantısı, müsabakaların oynandığı Kleopatra Plajı’nda, Palm Beach Restoran’da gerçekleşti. Toplantıya; Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş, CEV (Avrupa Voleybol Konfederasyonu) Teknik Süpervizörü Ruta Millere-Celmiņa, ve Teleferik Holding Yönetim Kurulu Başkanı İlker Cumbul katıldı.

 

 

Medya toplantısının açılış konuşmasını yapan TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş, “2017 CEV Bayanlar Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası için Alanya’nın misafiriyiz. 15 ülkeden 24 takımın katıldığı ve toplam 25.000 Euro para ödülünün dağıtılacak. Bu organizasyonun en iyi şekilde gerçekleşmesi için bize var güçleriyle destek olan Alanya Belediyesi, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) ve Alanya Teleferik’e huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum.” şeklinde ifadelerde bulundu.

 

 

TVF Asbaşkanı Alper Sedat Aslandaş’tan sonra söz alan CEV Teknik Süpervizörü Ruta Millere-Celmiņa, “Avrupa Voleybol Konfederasyonu adına, organizasyonda emeği geçen herkese selamlarımı ve teşekkürlerimi iletiyorum. Çok güzel bir şehirde, harika bir plajda, mükemmel bir havada gerçekleşecek organizasyonun başarıyla gerçekleşeceğine inanıyorum. Tüm halkı tribünleri doldurmaya ve harika üç gün geçirmeye davet ediyorum” dedi.

 

 

Turizmi çeşitlendirmenin önemine vurgu yapan Teleferik Holding Yönetim Kurulu Başkanı İlker Cumbul, “Kış aylarında ülkemizde ilk kez düzenlenen Kar Voleybolu Avrupa Şampiyonası’nın Uludağ ayağına sponsor olmuştuk. Şimdi de Alanya’da beraberiz. Turizme ve spora elimizden geldiğince katkı sağlamak istiyoruz. Umuyoruz ki güzel bir turnuva gerçekleşecek” dedi.

 

 

Turnuvaya ev sahipliği yapmaktan dolayı çok mutlu olduklarını belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Dünya’nın dört bir yanından gelen sporcularımızı ve teknik ekipleri, Dünya’nın en güzel şehrinde ağırlamaktan son derece mutluyuz. Ülkemizde ilk kez düzenlenen bu turnuvanın ev sahipliğini yapmak, Alanya’nın tanıtımı için eşsiz bir fırsat. Bu vesileyle bu organizasyonun Alanya’da gerçekleşmesinde katkısı olan TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş, Teleferik Holding Yönetim Kurulu Başkanı İlker Cumbul ve Avrupa Voleybol Konfederasyonu’na teşekkürlerimi sunuyorum. Güzel karşılaşmaların gerçekleşeceği turnuvada tüm sporculara başarılar diliyor, Alanya halkını tribünleri doldurmaya davet ediyorum” şeklinde ifadelerde bulundu.

DİĞER HABERLERİ